Hagel

Ik stond vanmorgen in de deuropening van de keuken en keek naar de hagelkorrels die stuiterden op mijn dakterras. Schuin tegenover mij stond de buurman naar hetzelfde te kijken. We knikten elkaar toe en keerden allebei terug naar onze eigen gedachten. De mijne waren bij de afgelopen 5 dagen. Het waren 5 dagen die ik in mijn leven nog niet meegemaakt had. Vroeger misschien een dag als kind dat ik als straf niet naar buiten mocht, maar dat had ik dan aan mijzelf te danken. Nu was het anders. Ik was in contact geweest met iemand die corona positief was, maar die op dat moment het nog niet wist. Het toeval wilde dat ik op het moment dat ik dit hoorde zelf wat verkouden was. Hoesten en snotterig. Ik moest meteen naar huis en binnen blijven. Corona? Die nacht slecht geslapen en de volgende ochtend wakker geworden met een lichte verhoging. Dit betekende testen en 5 dagen in quarantaine. Dan weer opnieuw testen. De eerste test was negatief en sta nu in de deuropening te wachten op de tweede testuitslag. De hagels stuiterden een paar keer, smolten en gingen op in het smeltwater van de andere hagels. Ik hoop dat mijn testuitslag straks negatief is en ik weer op kan gaan in het dagelijks leven.

5 dagen in quarantaine betekend ook 5 dagen niet hardlopen. De eerste avond van deze periode had ik afgesproken met een loopmaatje van werk. Zij bood gelijk hulp aan, net als vele anderen, waarvoor dank. De hardloopschoenen konden blijven staan waar ze stonden. Ze staan niet in de weg, maar wel in het zicht want ik weet dat we straks weer samen opgaan tussen andere hardlopers. Een bekende voetballer heeft ooit eens gezegd, “elk nadeel heeft zijn voordeel” ( of was het nou andersom?) De 5 dagen binnen hebben er wel voor gezorgd dat mijn verkoudheid zo goed als over is. Ik kan zeggen dat ik uitgeslapen ben en nu voor het eerst de zaterdag krant helemaal uitgelezen heb. Heb ik het hardlopen dan niet gemist? Nee. Wat ik wel heb gemist is het naar buiten gaan en bewegen. Hardlopen vind ik een prettige manier om deze beide samen te laten gaan, maar dit kan ook wandelen zijn. De fietsers moet ik teleurstellen, want dat heeft niet mijn voorkeur. Wie weet gaat het nog komen, want het wandelen is ook later gekomen.

Buten valt de zoveelste hagelbui en op de achtergrond hoor ik The War of Drugs Strangest Thing zingen. We zitten voor ons ook in een vreemde periode. Ga nog eens kijken of de testuitslag al bekend is.

Negatief !

Een gedachte over “Hagel

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s